Türkiyenin Neresinde Olursanız Olun Arızalı-BOZUK  Olan Turbonuzu Gönderin, Garantili Tamirini Yapıp, Adresinize Teslim kargo ile geri gönderelim.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Untitled Document
 
CATERPİLLER TURBO  
 
HİTACHİ TURBO  
 
KAWASAKİ TURBO  
 
DAEWOO TURBOSU  
ÜRÜN AÇIKLAMASI :

 

 

Turbo Arıza Analizi

MOTORDA GÜÇ KAYBI

A) Hava filtresi tikali yada kirli
B) Tikanik emme manifoltu
C) Kompresörden emme manfoltuna giden kanalda hava sizinitisi kaçak
D) Egsoz manifoltunda tikanma çatlak erime yada yanik conta
E) Motor problemi/asinmis motor /piston,sekman,sübop problemi
F) Zarar görmü turboarj ünitesi

   

SiYAH EKSOZ DUMANI

A) Hava filtresi tkal yada kirli
B) Susturucu,egsoz ve egsoz manifoltunda tkanma
C) Kompresör pervanesi veya türbin pervanesi ar kirli
D) Motor problemi sübop, piston, sekman

   

MAVi DUMAN

A) Hava filtresi veya egsoz manfoltu tikali yada kirli
B) Turboarj kompresör emme tarafi tikali
C) Kompresör pervanesi veya türbin pervanesi asiri kirli
D) Yağ çikis kanallarinda veya borularinda tikaniklik

             

ASIRI YAĞ TÜKETMİ

A) Turbosarj kompresör emme kanalinda tikanklik
B) Susturucu veya egsoz manifoltunda tkanklik
B) Emme salyangozunda kirli yada yanik yağ birikimi
C) Motor problemi
D) Zarar görmü turbosarj ünitesi


 

   

TURBODA SES

A) Turbosarj kompresör emme taraf tikali yada kirli
B) Zarar görmüs turboarj ünitesi

     

 

Turbo Bakım ve Onarımı

Turbonuz belirli periyotlarda bakıma ihtiyaç duyar.Genelde bu bakım ülkemizde yapılmamaktadır.Bunu sonucu olarak kısa zamanda turbo arızalanmaktadır.Bu bakım işlemini sadece turbocu olarak tabir edilen bizler yapmaktayız.Bu bakım aracınıza turbonun arızalanmasıyla oluşacak masrafları önlemeye yarar.Bu masraflar şöyle sıralanır.Turbonun parçalarının intercoll veya motoro gitmesiyle oluşacak hasarlar.parçalar motora uluşmasıyla motor rektefiyesi yapılmak zorunda kalınmaktadır.

 

 

Turbo Garanti Kapsamı - Garantili Turbo Satışı- Turbo fiyat

Servisimizden almış olduğunuz her Turbo ve Turbo parçaları için bir (1) yıl garanti süresi vardır.

Sizlere çin malı değil orjinal turbo ve turbo parçalarının satışını yapmaktayız.Bu parçaları satarken garantili deyip ,satış işleminden sonra "Her hangi bi arıza bu garanti kapsamında değildir" demek bizim şirket politikamıza ters düşmektedir.

Satmış olduğumuz her ürün TESS TEKNİK TURBO  garantisi altındadır.

 

Kullanım Talimatı

 

Turboşarj arızası nedeni ile yolda kalmış araca aynı turboşarjı veya yeni bir turboşarjı takmak yanlıştır.Araç servise alınıp montaj talimatında yazanlar uygulandıktan sonra sıfır veya revize edilmiş turboşarj yerine monte edilmelidir.

2-) Özellikle motor revizyonlarından sonra motorun yağ kanallarında biriken talaş ve çapaklar, monte edilen turboşarjın burçlarında, milinde ve gövdesinde derin çizik ve aşınmalara neden olabilir.Bu durumda turboşarj arızalanbilir ve kullanılmaz hale gelebilir.

Revize edilmiş turbonuzu taktıktan sonra mutlaka motor yağını, yağ filtresini ve hava filtresini değiştiriniz.eksik yağlama turboşarjın milinde ve burçlarında hasara neden olabilir.

Motor üreticisinin önerdiği motor yağı, yağ ve hava filtresi kullanılmalıdır.

Motoru ilk açlıştırma esnasında gaz vermeyiniz.Motor çalıştıktan sonra normal sıcaklığa ulaşması için 2 dakika kadar rölantide bekleyiniz.

Aracınızı durdurduktan sonra motorunuzu hemen stop etmeyiniz.Yağın devirdaim ederek turboşarjı soğutmsını beklemek ömrünü uzatacaktır.

 


 

Montaj Talimatı

  1. Revizyonlu turboşarjı monte etmeden önce arızalı turboşarjın bozulma nedeni tespit edilmeli ve sorunun giderilmiş olduğundan emin olunmalıdır.
  2. Montajdan önce bütün yağ, hava ve egzost gazı giriş ve çıkış kanallarındaki sızdırmazlık sağlanmalıdır.Akışı engelleyebilecek kir olmamasına dikkat edilmelidir.
  3. Intercool sistemi muhakkak temizlenmelidir.
  4. Motor yağı ve yağ filtresi mutlaka değiştirilmelidir.
  5. Turboşarj koruma kapakçığı var ise çıkarılmalıdır.
  6. Turboşarjı monte etmeden önce en az 20 ml özel yağ veya yeni motor yağı yağ girişinden koyulmalıdır.Bu sırada turboşarj mili el ile birkaç defa döndürülmelidir.
  7. Yağ kanallarını birleştirirken asla sıvı dolgu macını ya da sıvı conta kullanılmamalıdır.Kullanılan contalar kesinlikle delikleri kapamamalıdır.
  8. Montajın ardından motoru 2-3 dakika rölantide çalıştırın.Bu sırada bütün bağlantıları ve contaları kontrol edin.
  9. Wastegate olarak tabir ettiğimiz tahliye valfi ayarlarıyla oynamak turboya ve motora hasar verebilir.
  10. Araca takılacak yanlış turboşarj motora ve turboya hasar verebilir.

 

Turbocharger garanti kapsamına girmeyen durumlar

1-) Turbonun Yağdan Talaş Alması.
2-) Tubonun Hava Filitresinden Parça Alması.
3-) Yağsız Kalması.
4-) Motorun Yığdırılması.
5-) Motor Yağının Geç Değiştirilmesi.
6-) Aracın Periyodik Bakımının Zamanında Yapılmaması.
7-) Turboyu Aracınıza Taktırırken Turbuya Verilecek Hasarlar.

 

 

Turbo Kampanyalarımız Başladı

 

 

Transporter T5 Turbo orjinal   Caddy orjinal turbosu   Fıat Lınea orjinal turbosu  Toyota turbosu

Ford focus turbosu

 

Turbo Hizmetlerimiz

 

 

Turbo

Sıfır Turbo,Çıkma Turbo,Revüzyonlu Turbo,Turbo Tamiri,Turbo Fiyatları,Turbo Nedir,Turbo Ses Problemi,Turbo Balans,Turbo Şarj,Tiwin Turbo,Turbo Tamiri,Garantili Turbo,Rbt ,Garret Turbo,IHI Turbo,KKK Turbo,Schwitzer Turbo,Cilo Turbo,Ford Turbo,1.5 turbo,Focus turbo

 

 TURBONUN TARİHİ

 
 
 
 
 
 
Turbo’nun tarihi içten yanmalı motorlarınki kadar eskiye dayanır. Ta 1885 ve 1886 yıllarında Gotlieb Daimler ve Rudolf Diesel yanan havayı sıkıştırarak motorun gücünü arttırmanın ve yakıt tüketimini azaltmanın yollarını aradılar. 1925'de İsveçli mühendis Alfred Büchi egzoz gazı turbo şarjında başarılı olan ilk kişi oldu ve %40 daha fazla güç elde etti. Bu, otomotiv endüstrisinde turbonun kademeli tanınmasının başlangıcı oldu.


İlk turbo uygulamaları gemi motorları gibi çok büyük motorlarla sınırlıydı.Otomotiv endüstrisinde turbo kullanımı kamyonlarla başladı. 1938'de kamyonlar için ilk turbo şarjlı motor "Svviss Machine VVorks Saurer ' tarafından yapıldı. Chevrolet Corvair Monza ve Oldsmobile Jetfire ilk turbo destekli yolcu arabalarıdır.Amerika piyasasına ilk çıkışları 1962/63 yılıdır. Maksimum teknik giderlerine rağmen düşük güvenilirlikleri yüzünden piyasadan çabucak silindiler. 1973deki ilk petrol krizinden sonra turbo ticari dizel uygulamalarda daha çok rağbet görmeye başladı. O zamana kadar turboların yüksek yatırım maliyetlerini sınırlı olan yakıt tasarrufları karşıladı. 1980'lerin sonlarındaki zorunlu emisyon düzenlemeleri turbo şarjlı kamyon motorlarının sayısının artmasına neden oldu. Böylelikle bugün hemen hemen bütün kamyon motorları turbo şarjlı.

1070'lerde özellikle Formula 1 gibi motor sporlarına turbonun girişiyle turbolu yolcu araba motorları çok popüler oldu. "Turbo" kelimesi oldukça moda oldu. O dönemde neredeyse her otomobil üreticisi turbolu benzinli motor takılmış yüksek model bir araba çıkardı piyasaya. Bununla birlikte bu moda birkaç yıl içinde ortadan kayboldu çünkü turbolu benzinli motorlar güçlü olmasına daha güçlüydü fakat ekonomik değildi.Ayrıca, turbo devrede değil şeklinde söylenen turbonun geç tepkimesi o zamanlar hala fazlaydı ve birçok müşteri tarafından kabul edilmiyordu.

Yolcu arabalarında turbo kullanımının gerçek dönüm noktası Mercedes'in 1978 yılında piyasaya çıkardığı ilk turbo dizel motorlu araç olan Mercedes-Benz 300 SD ile oldu. Onu 1981 yılında VW Golf Turbodizel takip etti. Turbonun kullanımıyla dizel motor yolcu arabalarının verimliliği arttırıldı, neredeyse benzinli araçlardaki sürülebilirliğe ulaştı ayrıca emisyon oranları ciddi şekilde düştü.

Bugün, turbolu benzinli motorlar temelde performans açısından değil, düşük yakıt tüketimleri dolayısıyla daha az karbondioksit çıkarmalı sayesinde azalan çevre kirliliği açısından değerlendiriliyorlar. Günümüzde, egzoz gaz enerjili turbo kullanımının   temel   nedeni   yakıt   tüketimini   ve   zehirli   gaz   çıkışını   azaltıyor
.

 

 

 

 

Aşağıda belirttiğimiz tüm marka ve modeldeki iş makinaları test balans cihazlarında kontrollü bi şekilde revizyonları yapılmaktadır. İş makinanızın marka ve modeli ne olursa olsun firmamızda orjinal yedek parçalarlarıyla size hizmet vermekteyiz.

 

AYRICA SİZE TÜM İŞ MAKİNALARI MODELLERİNDE GENİŞ ÜRÜN YELPAZEMİZLE SIFIR TURBO İMKANI SUNMAKTAYIZ. 

 

 

KAWASAKİ  -   MİTSUBISHI  -  CASE   - ÇUKUROVA  -    CAT   - JCB   - KOBELCO  - MST   SAMSUNG   - HİDROMEC   - VOLVO  -   HITACHI  - FERMEC - DAEWOO   - NEW HOLLAND -  LİNDE

 
Haberler

TÜRKİYE' NİN her iline turbo servisi bayilikleri verilecektir. Lüfen bayilik formu için mail atınız. turbo@tessteknik.com.tr

TOPTAN SIFIR TURBO SATIŞI İÇİN 0555 632 00 19

Fiat linea - Toyota corolla - Renault clio - Ford focus - c-max  -  Fiat  punto turbolarında büyük kampanya başladı. 

Turbo  Hospital    hizmetinizde...

İddaa ediyoruz revizyonda türkiyede 1 numarayız !!!!

40.000 km garantili turbo revizyonu!!!

Tess teknik güvencesiyle

E-haber

E-haber bültenimize üye olun.

E-m@ail :
 
statistikleri
Online 2
Dünkü ziyaretçi 88
Bugünkü ziyaretçi 70
Toplam ziyaretçi 310336